• +1-941-735-7803
  • karolina@palmhomesrealty.com

12 wskazówek jak sprawnie się przeprowadzić

12 wskazówek jak sprawnie się przeprowadzić

May 19, 2018

Wielu moich klientów przeprowadza się na Florydę zarówno z Polski jak i z północnych stanów. Wiem, że taka przeprowadzka może wywoływać ból głowy, dlatego warto się wcześniej do niej odpowiednio przygotować. 

Z pomocą schematu przygotowanego przez Florida Realtors, zamieszczam listę 12 wskazówek, dzięki którym Wasza przeprowadzka będzie spokojniejsza.

Lista ta została przygotowana głównie z myślą o osobach przeprowadzających się z innych stanów, ale myślę, że część wskazówek można również zastosować przy przeprowadzce z Polski.

PRZED PAKOWANIEM

1. Przygotuj listę rzeczy do zrobienia

Pomoże Ci to uniknąć stresujących sytuacji w trakcie przeprowadzki. Dzięki takiej liście będziesz mógł na bieżąco śledzić etapy przeprowadzki i lepiej nad nią zapanujesz. I zrób to jak najwcześniej, nie odkładaj nic na ostatnią chwilę. Jeśli wiesz odpowiednio wcześniej o przeprowadzce, listę taką zacznij tworzyć jak najszybciej.

2. Zrób kopie zdjęć i plików

W dzisiejszych czasach, większość danych trzymamy w komputerze. Żeby ich nie stracić podczas przeprowadzki, zrób kopie zapasowe na dyskach przenośnych i umieść je w bezpiecznym miejscu. Najlepiej dyski mieć cały czas przy sobie.

3. Zrób zdjęcia okablowania

Zrób zdjęcia połączeń z telewizorem, komputerem i innymi urządzeniami. W ten sposób w nowym miejscu zamieszkania będziesz miał ułatwione zadanie, będziesz wiedział, które kable gdzie dokładnie podłączyć. Zaoszczędzi Ci to na pewno sporo czasu i niepotrzebnych nerwów.

4. Zadbaj o swoje pupile

Jeśli masz zwierzątka, zadbaj o to, żeby również one jak najmniej stresowo przeszły przez przeprowadzkę. Jeśli jest to możliwe, na czas przygotowań zostaw je u przyjaciół czy w hotelu dla zwierząt.

5. Zamów Movers Guide z USPS

Na stronie https://moversguide.usps.com zamów poradnik, który pomoże Ci przy zmianie adresu nie tylko na poczcie, ale w innych miejscach. Dodatkowo otrzymasz kupony na produkty i usługi, które mogą Ci się przydać.

PODCZAS PAKOWANIA

6. Oznacz kartony przeprowadzkowe odpowiednimi kolorami

Dzięki oznaczeniu kartonów odpowiednimi kolorami (np. kuchnia zielona, sypialnia niebieska) będziesz miał ułatwione zadanie przy rozpakowywaniu. W czasie wnoszenia kartonów do domu, będziesz wiedział do jakiego pomieszczenia które kartony należy zanieść. 

7. Oznacz “pilne” kartony

Kolortem czerwonym oznacz “pilne” kartony, czyli takie, których będziesz potrzebował od razu. Mogą to być dokumenty potrzebne Ci do pracy, podręczniki szkolne dla dzieci czy Twoje ulubione ubrania. Pamiętaj też, żeby kartony te zapakować jako ostatnie do ciężarówki (jeśli z takiej będziesz korzystał), żeby je potem wyjąć z niej jako pierwsze.

8. Przygotuj karton z niezbędnymi rzeczami

Przygotuj jeden karton z rzeczami przydatnymi pierwszej nocy tuż po przeprowadzce: szczoteczką do zębów, tabletkami, bielizną i innymi niezbędnymi rzeczami.

PODCZAS PRZEPROWADZKI

9. Nie pakuj do kartonów ważnych dokumentów

Ważne dokumenty, paszporty itp. zapakuj w oddzielną teczkę/torbę i trzymaj je zawsze przy sobie. Wśród wielu kartonów i wielu rożnych rzeczy w nich zapakowanych, takie dokumenty mogą się zapodziać.

10. Przygotuj zestaw środków czystości

Przed zamieszkaniem w nowym miejscu prawdopodobne jest, że zechcesz odświeżyć miejsca, w których zaczniesz rozpakowywać swoje rzeczy. W tym celu przygotuj sobie zestaw środków czystości, potrzebnych do wytarcia półek czy szafek kuchennych.

11. “Zaprojektuj” swoje nowe miejsce

Zaplanuj, jak umeblujesz nowe miejsce, w których pomieszczeniach jakie meble postawisz. Możesz to zrobić za pomocą darmowego programu homediary.com lub po prostu rozrysowując wszystko na kartce papieru. Może to się przydać osobom, które będą Tobie pomagały w przeprowadzce, kiedy będą wnosić meble do środka. 

PO PRZEPROWADZCE

12. Zachowaj wszystkie rachunki

Zachowaj rachunki zebrane podczas przeprowadzki. Być może będziesz ich potrzebował przy rozliczeniu rocznym. Może tak być np. w przypadku, kiedy Twoja przeprowadzka jest związana z nowym miejscem pracy.

 

Avatar
Karolina Moscicki

Od 2014 roku mieszkam w Sarasocie z moim mężem i synem. Z chęcią pomogę przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)