• +1-941-735-7803
  • karolina@palmhomesrealty.com

Sarasota

Sarasota i okolice

Sarasota to miasto położone na zachodnim wybrzeżu Florydy. Swoim zasięgiem obejmuje zatokę Sarasota Bay oraz graniczne wysepki, na których znajdują się przepiękne plaże. Populacja Sarasoty wynosi ok. 55 tys. mieszkańców.

  • Zalety życia w Sarasocie

Pogoda

Sarasota to całoroczne wakacje! Nie tylko w lecie można skorzystać ze słońca i ciepła, ale również w okresie zimowym, kiedy często temperatury mogą przekraczać nawet 20C.

Nieruchomości

Sarasota posiada bogatą ofertę nieruchomości. Mieszkania, domy, biura i działki, nad wodą, w centrum, na obrzeżach miasta, w różnych cenach.

Niskie podatki

Brak stanowego podatku dochodowego, niskie podatki za nieruchomości czy korzystne odliczenia od podatku za nieruchomości to kolejny plus życia w Sarasocie.

Plaże

W Sarasocie i okolicach jest dużo przepięknych plaż, a Siesta Key Beach już nieraz wygrywała w rankingach na najlepszą plażę w całych Stanach Zjednoczonych!

Kultura

Sarasota uznawana jest za kulturową stolicę Florydy. Nie bez powodu! Teatry, koncerty, balet, opera, galerie, muzea, a nawet cyrk! To wszystko można znaleźć właśnie w Sarasocie.

Kuchnia

Sarasota posiada również ogromną liczbę restauracji serwujących potrawy z całego świata: owoce morza, sushi, sajgonki, pizzę, hamburgery i wiele innych!

Czas wolny

W Sarasocie czas wolny można spędzać na wiele sposobów, np. grając w golfa, przemierzając na rowerze ścieżkę Legacy Trail czy jeżdżąc na wrotkach na wrotkowisku.

Ciekawe miejsca

Sarasota Jungle Gardens, gdzie można karmić flamingi czy ogród botaniczny Selby Gardens to tylko dwa z wielu ciekawych miejsc w Sarasocie.

Edukacja

Sarasota posiada jedne z najlepszych szkół na całej Florydzie, a Szkoła Pine View (znajdująca się w Osprey koło Sarasoty) uchodzi za jedną z najlepszych w całych Stanach Zjednoczonych.

College

Sarasota przyciąga do siebie coraz więcej młodych ludzi. University of South Florida, Ringling College of Art and Design czy New College of Florida, to tylko niektóre szkoły wyższe, znajdujące się w Sarasocie.

Zakupy

Centra handlowe, sklepy z luksusowymi markami, znane sieciówki, sklepy firmowe, sklepy sezonowe, wszystko to i o wiele więcej oferuje Sarasota.

Natura

Sarasota pełna jest przepięknej natury, przede wszystkim parków, w których można odpocząć, pospacerować czy spędzić czas z przyjaciółmi.

Wydarzenia

W Sarasocie dużo się dzieje, szczególnie w sezonie, który przypada na okres zimowy. Zawody z rzeźbienia z piasku, festyn średniowieczny czy różnego rodzaju parady to tylko niektóre wydarzenia jakie oferuje Sarasota.

Emerytura

Sarasota często zajmuje wysokie miejsca w rankingach jeśli chodzi o najlepsze miejsce do zamieszkania na emeryturze. Nie dziwne! Atuty jakie posiada bardzo sprzyjają spokojnemu życiu.

Opieka zdrowotna

Sarasota posiada bogatą ofertę usług medycznych na bardzo wysokim poziomie, a Sarasota Memorial Hospital to jeden z najlepszych szpitali na Florydzie.

Wędkarstwo

Sarasota to raj dla wędkarzy. Nie tylko Zatoka Meksykańska, ale również ogromna liczba wszechobecnych stawów daje możliwości spędzenia wolnego czasu w przepięknej scenerii i w bliskim kontakcie z naturą.  

Parki rozrywki

Ok. 2 godzin drogi samochodem od Sarasoty znajdują się znane na całym świecie parki rozrywki: Disneyland, Legoland i Universal Studio.

Lotniska

Sarasota posiada lotnisko międzynarodowe. Oprócz tego godzinę drogi od Sarasoty znajduje się lotnisko w Tampie, 2 godziny drogi lotnisko w Orlando, a 3.5 godziny lotnisko w Miami.