• +1-941-735-7803
  • karolina@palmhomesrealty.com

Certyfikat PSA

Certyfikat PSA

June 30, 2020

PSA (skrót od Pricing Strategy Advisor) to certyfikat, który potwierdza wiedzę związaną z wyceną nieruchomości. Bardzo się cieszę, że udało mi się go zdobyć. Dzięki temu, mogę zaoferować moim klientom jeszcze wyższą jakość świadczonych przeze mnie usług.

Przy wyborze agenta nieruchomości, zarówno do zakupu jak i sprzedaży domu, warto zwrócić uwagę, czy agent ten posiada wiedzę potrzebną do odpowiedniego oszacowania ceny nieruchomości. Agent taki na podstawie danych, do których ma dostęp może przedstawić tzw. CMA, czyli Comparative Market Analysis, który to dokument pokazuje przedział cenowy, w jakim klient może złożyć ofertę na zakup lub wystawić nieruchomość na sprzedaż.

Certyfikat PSA, który udało mi się właśnie zdobyć, potwierdza wiedzę z tego zakresu. A dokładniej wiedza ta obejmuje m.in. przygotowanie CMA, dobranie odpowiednich comparables, czyli nieruchomości, która jest przedmiotem transakcji, prezentację CMA czy współpracę z rzeczoznawcami. 

Należy pamiętać, że to Pricing Strategy Advisor nie to samo co rzeczoznawca, czyli tzw. Appraiser i dokument, który agent przygotowuje to nie Appraisal, ale Comparative Market Analysis.

Avatar
Karolina Moscicki

Od 2014 roku mieszkam w Sarasocie z moim mężem i synem. Z chęcią pomogę przy zakupie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)