• +1-941-735-7803
  • karolinasellsflorida@gmail.com

Proces zakupu nieruchomości na kredyt

Proces zakupu nieruchomości na kredyt

May 1, 2018

Często moi klienci pytają mnie jak wygląda proces zakupu nieruchomości na kredyt na Florydzie. Dlatego postanowiłam to w skrócie opisać. Oczywiście należy pamiętać, że jest to tylko ogólny schemat. Może się on różnić, w zależności od różnych czynników i sytuacji.

Należy przy tym też pamiętać, że jest to schemat działający w przypadku zakupu domu na kredyt i z rynku wtórnego. Nie dotyczy to zakupu domu nowego czy domu za gotówkę. 

PROCES ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI NA KREDYT Z RYNKU WTÓRNEGO

  1. Spotkanie z doradcą kredytowym w celu uzyskania przedwstępnej akceptacji na pożyczkę. Dzięki takiemu spotkaniu będziesz wiedział na jaką nieruchomość Ciebie stać i będziesz mógł tę informację przekazać agentowi nieruchomości.
  2. Spotkanie z agentem nieruchomości, który pomoże w znalezieniu odpowiedniego domu. Agent przedstawi Ci propozycje różnych nieruchomości. Po wybraniu jednej z nich, będziesz mógł złożyć na nią ofertę opartą na warunkach uzgodnionego finansowania.
  3. Złożenie oferty na daną nieruchomość. Razem ze swoim agentem nieruchomości, złożysz ofertę na daną nieruchomość i będziecie czekać na jej zatwierdzenie/odrzucenie/propozycję zmian.
  4. Negocjacje warunków zakupu i podpisanie umowy. Po ustaleniu i zatwierdzeniu wszystkich warunków zakupu przez dwie strony następuje podpisanie umowy.
  5. Proces dostarczania wymaganych dokumentów doradcy kredytowemu. W tym momencie następuje przekazywanie wymaganych dokumentów potrzebnych do pożyczki. Kredytodawca będzie wymagać od kredytobiorcy przestrzegania warunków zakupu. Mogą wyniknąć dodatkowe wymagania, np. spłacenie kart kredytowych czy kredytu, co podwyższy zdolność kredytową. 
  6. Inspekcja domu. Dzięki temu w zależności od rodzaju podpisanego kontraktu, kupujący ma prawo w określonym czasie wycofać się z kupna lub poprosić o koszty napraw.
  7. Analiza otrzymanego potwierdzenia pożyczki ze wszystkimi warunkami i jej zatwierdzenie. W tym momencie następuje proces ostatecznego przyznania pożyczki.
  8. Ostateczna inspekcja, tzn. walk-through. Następuję tzw. walk-through, podczas którego strony dopilnowują, żeby wszystko zostało przekazane w takim stanie jak to było wcześniej ustalone.
  9. Closing. Closing jest ukoronowaniem wysiłków w całym procesie. :) Dwie strony spotykają się, żeby ostatecznie przypieczętować sprzedaż/zakup nieruchomości. Kupujący podpisuje również umowę o pożyczkę i otrzymuje uprawnione klucze do swojej nowej nieruchomości. 

 

Pamiętajcie, że za usługi agenta nieruchomości na Florydzie się nie płaci. Koszty obsługi agenta nieruchomości pokrywa sprzedający. Dlatego właśnie zawsze warto zatrudnić agenta, żeby poprowadził przez cały proces, który może momentami wydawać się skomplikowany. 

 

Avatar
Karolina Moscicki

Mieszkam od ponad 7 lat w Sarasocie z moim mężem i 15-letnim synem. Z chęcią pomogę przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)