• +1-941-735-7803
  • karolinasellsflorida@gmail.com

North Port na Florydzie

North Port na Florydzie

October 21, 2019

North Port, położone ok. 30 minut drogi od Sarasoty to szybko rozwijające się miasto, które przyciąga coraz więcej mieszkańców, ceniących nie tylko spokój i naturę, ale przystępne ceny nieruchomości.

Jadąc z Sarasoty autostradą na południe, po ok. 30 minut znajdziemy się w North Port, które liczy obecnie ponad 66 tys. mieszkańców. Liczba ta szybko wzrasta, tak samo jak szybko rozwija się miasto.

Czym North Port różni się od Sarasoty? Wielu klientów zadaje mi to pytanie.

1. Na pewno cenami za nieruchomości! :)

North Port posiada ogromną ofertę domów wolnostojących na otwartych osiedlach bez restrykcji, przymusu płacenia HOA, co jest często spotykane w Sarasocie. 

Aktualnie sprawdzając moją bazę domów wolnostojących w North Port, na rynku jest dostępnych 410 domów wolnostojących na sprzedaż w cenie od $95,500 do $709,000. Zawężając kryteria wyszukiwania do domów z min. 3 sypialniami i basenem, mamy 96 domów w cenie od $169,900 do $709,000. 

2. Jeśli komuś zależy, żeby jego dziecko poszło do szkoły podstawowej z oceną min. 9, w North Port nie znajdzie takiej szkoły.

W North Port najlepsza szkoła podstawowa ma ocenę 8, co również jest bardzo wysoką oceną! Jednak są osoby, którym zależy na tych najlepszych szkołach, z oceną 10. Najlepsza middle school w North Port ma ocenę 7, a high school 6.

3. North Port jest spokojniejsze.

North Port to małe miasteczko, które nie ma centrum takiego jak Sarasota, dostępu do plaż, w którym nie dzieję się tyle, co w Sarasocie. 

Należy jednak pamiętać, że do najbliższej plaży jest ok. 30 minut, to też niedaleko. :) No i do Sarasoty, tętniącej życiem również ok. 30 minut.

Na koniec

North Port to nie tylko domy z rynku wtórnego, ale również nowe budownictwo. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowych domach w North Port, zapraszam na karolinasellsflorida.com/nowe-domy-w-north-port-w-sarasota-county

North Port słynie m.in. ze źródełka Warm Mineral Springs, o czym pisałam na swoim blogu kierunekfloryda.com/cieple-zrodelko-mineralne-w-north-port

W North Port jest coraz więcej atrakcji. Aktualnie (dosłownie dzisiaj) otwiera się w North Port mini park wodny North Port Aquatic Center. O nim na pewno też wkrótce napiszę. ;)

Ja polecam m.in. zarówno Sarasotę (w której mieszkam i w której wiecie, że jestem zakochana) jak i North Port. Każdy szuka swojego miejsca na ziemi i moim zdaniem jest wiele osób, które właśnie to miejsce znajdą w North Port.

Wszystko zależy, kto czego szuka. Niektórzy wolą spokojniejsze miejsca i wolą za cenę mieszkania w Sarasocie kupić dom w North Port. 

W przypadku zainteresowania zakupem nieruchomości w North Port, zapraszam do kontaktu. Tymczasem zachęcam do obejrzenia powyższego krótkiego filmiku i poniższych zdjęć.

A jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o North Port, zapraszam na oficjalną stronę tego miasta www.cityofnorthport.com

Avatar
Karolina Moscicki

Mieszkam od ponad 7 lat w Sarasocie z moim mężem i 15-letnim synem. Z chęcią pomogę przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)