• +1-941-735-7803
  • karolinasellsflorida@gmail.com

Ile kosztują usługi agenta przy zakupie nieruchomości na Florydzie

Ile kosztują usługi agenta przy zakupie nieruchomości na Florydzie

March 18, 2019

Wiele osób nie wie o tym, że kupując nieruchomość na Florydzie kupujący w większości przypadków nie płaci prowizji za korzystanie z usług agenta nieruchomości. 

Na Florydzie prowizję agentom nieruchomości płaci zazwyczaj sprzedający. Zdarzają się sytuacje wyjątkowe, kiedy np. sprzedający nie korzysta z usług agenta nieruchomości. Wtedy może dojść do sytuacji, że kupujący zapłaci prowizję lub jej część, ale są to naprawdę rzadkie sytuacje i zawsze kupujący jest o tym poinformowany odpowiednio wcześniej. W przypadku jeśli kupujący nie zgodzi się na zapłatę prowizji, ja w takich sytuacjach odstępuję od umowy, nigdy nie wywierając presji na kupującym do zapłacenia należnej za obsługę prowizji. 

Takie sytuacje są naprawdę rzadkie, ponieważ większość nieruchomości jest wystawiona na rynek z udziałem agenta sprzedającego i w takich sytuacjach, sprzedający zazwyczaj płaci prowizję.

W momencie zakupu nieruchomości nowej, na rynku pierwotnym, prowizję agentowi kupującego płaci również sprzedający, którym jest deweloper. 

Korzystać z usług agenta przy zakupie nieruchomości naprawdę warto! Nie dość, że to druga strona płaci prowizję, to jeszcze agent reprezentuje kupującego, pomaga mu wynegocjować cenę, doradza, zajmuje się całą biurokracją, kontroluje całą transakcję itp.

Jeśli chcecie się dowiedzieć o różnicy między agentem kupującego i sprzedającego, zachęcam do poczytania na karolinasellsflorida.com/agent-kupujacego-i-agent-sprzedajacego

A wszystkich zainteresowanych zakupem nieruchomości na Florydzie, zachęcam do kontaktu. :)

Avatar
Karolina Moscicki

Mieszkam od ponad 7 lat w Sarasocie z moim mężem i 15-letnim synem. Z chęcią pomogę przy zakupie/sprzedaży/wynajmie domu/mieszkania/biura. Zapraszam do kontaktu :)